sobota, 4 lutego, 2023
Strona głównaPoradyJak poradzić sobie z Sumakiem? Sumak Octowiec jak się pozbyć

Jak poradzić sobie z Sumakiem? Sumak Octowiec jak się pozbyć

Jak usunąć sumaka octowca z otoczenia?

Aby zapobiec tworzeniu się odrostów korzeniowych na sumaku octowcu, należy unikać uszkadzania korzeni. Jeśli chodzi o zapobieganie porażeniu sumaka octowca, należy usuwać odrosty korzeniowe. Do usuwania odrostów korzeniowych można stosować wszelkiego rodzaju herbicydy. W przypadku braku interwencji sumak octowiec rozprzestrzenia się w całym krajobrazie, wypierając inną roślinność. Jedynym sposobem na całkowite wyeliminowanie sumaka octowca z ogrodu jest wyrwanie go z korzeniami, co wymaga pewnego czasu i wysiłku. Powtórzenie tej operacji może być konieczne, jeśli roślina zacznie się odradzać.

Uprawa, odmiany, rozmnażanie. Sumak Octowiec – jak się pozbyć?

Liczba zwolenników i przeciwników sumaka octowca jest mniej więcej równa. Jest piękny, jesienią zmienia kolor i dość szybko się rozrasta dzięki wytwarzanym przez siebie odrostom korzeniowym. Dowiedz się, jak uprawiać sumaka octowca w ogrodzie, co zrobić przed jego posadzeniem i jak pozbyć się sumaka octowca, jeśli wymknie się spod kontroli na Twoim podwórku. Sumak octowiec: wszystkie informacje, które musisz wiedzieć.

Atrakcyjną i nierzucającą się w oczy rośliną ozdobną jest sumak octowiec. Soczyste odcienie czerwieni, pomarańczy i żółci wyróżniają go spośród innych drzew i krzewów. Ponieważ jest odporny na działanie temperatury i może rosnąć w glebie niskiej jakości, nie wymaga szczególnej uwagi. Zapomniany sumak octowiec to szybko rosnąca roślina, która może szybko zawładnąć krajobrazem. Stosowanie sumaka octowca w ten sposób stanowi poważny problem. Jak więc można powstrzymać jego rozprzestrzenianie się?

Jak poradzić sobie z Sumakiem

Sumak octowiec to drzewo pochodzące z Ameryki Północnej, które dotarło do Europy. Kwiaty i liście tego drzewa ozdobnego są niezwykle żywe i niezwykłe. Ze względu na skłonność do przedzierania się przez ogrodzenie jest znany jako „zemsta sąsiada.

Jak należy dbać o sumaka?

Drzewo sumaka nie wymaga szczególnej uwagi. Wytrzymuje szeroki zakres warunków klimatycznych. Jest tolerancyjny wobec ubogich gleb, mrozu, wiatru i gorąca. Zasolenie i zasadowość gleby nie mają wpływu na zdolność tej rośliny do rozwoju bez nawożenia. Szkodniki mają trudności z jej zjedzeniem.

Jeśli masz w ogrodzie obszar, na którym trudno jest rozwijać się innym roślinom, sumak octowiec jest właściwym rozwiązaniem. Jest także odporny na działanie promieni słonecznych, co wpływa na zmianę intensywności jego koloru. Sumaka należy posadzić w miejscu, w którym będzie mógł rosnąć i rozprzestrzeniać korzenie bez przeszkód. Jednak określenie największej powierzchni, na której sumak może rosnąć, jest przydatne jeszcze przed posadzeniem. Ze względu na szybki wzrost tej rośliny jeden sumak to aż nadto, aby upiększyć niewielki przydomowy ogródek.

Czy z sumakiem octowcem trzeba postępować ostrożnie?

Przy obchodzeniu się z sokiem tego drzewa należy zawsze zakładać rękawiczki, ponieważ jest on toksyczny i swędzi. Jeśli chodzi o pielęgnację drzew, ważne jest, aby zawsze nosić rękawiczki.

Sok z sumaka akacjowego jest toksyczny i może powodować poważne wysypki, dlatego należy zachować ostrożność podczas pracy z nim. W związku z tym należy zachować ostrożność podczas przycinania roślin. Do wszystkich czynności należy używać rękawic ochronnych.

Jak pozbyć się sumaka octowca?

Sumak octowiec w ciągu kilku dni wypiera inne rośliny i zasiedla ich miejsce. Jeśli nie dopuści się do jego niekontrolowanego rozprzestrzeniania się, piękna niegdyś roślina sumaka może szybko stać się uciążliwym problemem. Wykopywanie nowych krzewów (odrostów) jest nieskuteczne, dlatego jest to trudny przeciwnik do pokonania. Odrosty i korzenie mateczne można usuwać, stosując różne pestycydy dostępne na rynku ogrodniczym. Należy jednak pamiętać, że ich stosowanie musi być systematyczne (raz w roku). Tę samą zasadę należy stosować przy przekopywaniu ziemi. Aby zapobiec niekontrolowanemu rozrastaniu się korzeni sumaka octowca, można zastosować techniki ograniczające rozrost korzeni jeszcze przed posadzeniem rośliny.


Pijesz dużo kawy? Zobacz jak łatwo zrobisz nawóz do kwiatów z fusów po kawie.

Polecane

Sprawdź też:

Social

0FaniLubię