sobota, 4 lutego, 2023
Strona głównaZdrowieJak usunąć wąsik kobiecy? Depilacja, golenie a może laser?

Jak usunąć wąsik kobiecy? Depilacja, golenie a może laser?

Wąsik u kobiety

Wszyscy mężczyźni i kobiety mają owłosienie na twarzy i nie jest to powód do zmartwień. Choć nieoczekiwane zmiany w intensywności owłosienia na twarzy mogą wskazywać na problemy hormonalne, w większości przypadków owłosienie na twarzy, podobnie jak owłosienie na innych częściach ciała, jest po prostu skromną pozostałością ewolucyjną z czasów, gdy miało ono inne przeznaczenie.

Nie ma potrzeby usuwania wąsika. Jeśli chcesz pozbyć się wąsika, oto jak usunąć wąsik w zaciszu własnego domu oraz zalety i wady różnych metod: Od golenia, przez nitkowanie i woskowanie, po IPL.

Czy można golić wąsik?

Golenie jest jednym z najbardziej powszechnych sposobów usuwania włosków. Jeśli masz obawy co do bezpieczeństwa i możliwości użycia tradycyjnej maszynki do usuwania wąsika, powinieneś tego unikać. Jeśli chodzi o usuwanie niechcianego owłosienia z twarzy, nic nie może się równać ze specjalnie opracowanymi nożykami do depilacji twarzy.

Golenie jest to szybkie, niedrogie i bezbolesne.

Wady: Włosy szybko odrastają, dlatego w przypadku gęstego owłosienia konieczne może być codzienne stosowanie tej techniki.

depilacja wąsika

Usuwanie wąsika woskiem

W ostateczności można spróbować plastrów z woskiem: Wystarczy rozgrzać plaster w dłoniach, przyłożyć go do skóry i przykleić do niego dołączony pasek bawełnianej tkaniny na kilka minut przed spłukaniem wąsika. Szybkim ruchem usuń wosk w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków.

Od 3 do 5 tygodni - depilacja woskiem zapewnia długotrwałe wrażenie gładkiej skóry. Efekt depilacji utrzymuje się dłużej, jeśli zabiegi są przeprowadzane regularnie. Przeprowadzenie zabiegu w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym zapewnia zarówno komfort, jak i jakość. Ból i dyskomfort są mniejsze, gdy terapia jest przeprowadzana prawidłowo.

Dzięki usuwaniu korzeni można uzyskać gładką, pozbawioną włosów skórę nawet przez pięć tygodni. Każdy kolejny zabieg osłabia mieszki włosowe, co powoduje wydłużenie okresu rekonwalescencji.

IPL to najlepszy sposób na pozbycie się wąsika.

Jeśli chodzi o trwałe usunięcie wąsika, należy wziąć pod uwagę zarówno dobre, jak i złe wiadomości: dobre i złe. Zła wiadomość jest taka, że żadna forma depilacji nie gwarantuje usunięcia włosków na całe życie. Dobra wiadomość: technologia IPL (Intense Pulsed Light) umożliwia pozbycie się wąsika na kilka tygodni bez szkody dla skóry i trwałego uszkodzenia owłosienia.

kobiecy wąsik

Powiedz nie dla kobiecego wąsika!

Aby pozbyć się wąsika, trzeba znać swój typ skóry i uwarunkowania dziedziczne, a także wiedzieć, ile ma się włosów na twarzy. Włoski końcowe wąsów u kobiet również różnią się długością i grubością. Włoski mogą być gęste i krótkie lub pojedyncze i gęste - nie ma tu żadnych reguł. Nawet najmniejszy wąsik może powodować znaczny ból. Jak wynika z wielu badań, kobiece owłosienie na twarzy jest główną przyczyną irytacji i strachu przed odrzuceniem. Jedną z możliwych przyczyn nadmiernego owłosienia twarzy są zaburzenia równowagi hormonalnej. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy skonsultować się z lekarzem.

Przyczyny występowania wąsika kobiecego. Dlaczego rośnie mi wąsik?

Geny mogą odgrywać rolę w wielu kwestiach zdrowotnych. Po babci lub matce możemy odziedziczyć preferencję do ciemnego koloru włosów. Na kolor włosów wpływa także nasze dziedzictwo rasowe i kulturowe. Na twarzy i ciele osoby mające korzenie na półkuli południowej mają zazwyczaj ciemniejsze włosy.

Hormony kobiecy wąsik

Brak równowagi hormonalnej może być również czynnikiem powodującym powstawanie niechcianych włosów na ciele. W przypadku, gdy organizm kobiety jest przeładowany androgenami, takie objawy mogą wystąpić.

Istnieją dwa schorzenia, które mogą powodować czarne włosy na twarzy, klatce piersiowej, brzuchu i udach: hirsutyzm i hiperandrogenizm. Często towarzyszą im następujące objawy:

  • nieregularne miesiączki
  • komplikacje z zajściem w ciążę
  • niski ton głosu

Zakładasz karnisz i zastanawiasz się: Ile powinien wystawać karnisz poza okno? Sprawdź nasz artykuł

Polecane

Sprawdź też:

Social

0FaniLubię