sobota, 4 lutego, 2023
Strona głównaPoradyJak otworzyć wino bez korkociągu? Kilka sprawdzonych sposobów

Jak otworzyć wino bez korkociągu? Kilka sprawdzonych sposobów

Usuń korek z butelki wina bez użycia korkociągu.

Czasami w życiu stajemy w obliczu sytuacji, które wymagają od nas niestandardowego myślenia. Nawet jeśli jesteśmy w środku wzniosłych chwil - lub przynajmniej powinny być - możemy być zmuszeni do kreatywności lub uciekania się do wypróbowanych i prawdziwych metod. Na przykład, jeśli nie masz korkociągu. Nie każdy jednak potrafi otworzyć korek bez użycia narzędzia.

Chociaż nie jest trudno otworzyć butelkę wina bez otwieracza, warto poświęcić swój czas na poznanie kilku sprawdzonych metod, aby zapobiec złamaniu szyjki butelki. Teraz pytanie brzmi: jak? Mamy nadzieję, że poniższy krótki przewodnik pomoże Ci osiągnąć cel.

Ręczne wyjmowanie korka z butelki wina.

Napój alkoholowy wino jest podstawą ludzkiej kultury od niezliczonych lat. Zarówno arystokraci, jak i zwykli ludzie zawsze mieli do niego dostęp. Do dziś jest chętnie spożywane do obiadu i kolacji. Powoduje to wzrost apetytu i poprawia smak wielu potraw. Delektowanie się winem wykracza poza samo jego spożywanie. Pod pewnymi względami przypomina to rytuał. To napój z klasą, którego odsłonięcie odzwierciedla podniosły charakter okazji.

Otwieranie wina bez korkociągu

W ostatnim czasie wzrosła dostępność win z odkręcanym korkiem, który został przyjęty przez coraz większą liczbę producentów. Nadal jednak złotym standardem są butelki z tradycyjnym korkiem. Jednak nawet w najbardziej podniosłych chwilach możemy znaleźć się bez korkociągu. Takie zdarzenie może mieć miejsce podczas pikniku przy plaży lub kolacji przy świecach dla dwojga. Niestety, wielu studentów uczelni wyższych nie posiada również odpowiedniego otwieracza do butelek z winem. Są oni doskonale uzdolnieni i wiedzą, jak otworzyć wino za pomocą wszelkiego rodzaju narzędzi.

Ich kreatywność nie ma granic. W tym regionie wcale nie jest niczym niezwykłym, że butelkę wina można otworzyć za pomocą buta lub o kible. Jeśli jednak podczas próby otwarcia butelki napotkamy na trudności lub porażkę, co wtedy? Wtedy należy pamiętać o naszej instrukcji obsługi, w której prostym językiem wyszczególniamy, jak bez wysiłku otworzyć wino bez korkociągu. Ale pamiętaj, aby być ostrożnym przez cały czas. Stłuczone lub rozbite szkło jest częstym skutkiem chwilowego roztargnienia, a jego odłamki mogą łatwo znaleźć się w napoju.

Korek do butelki

Popularną techniką otwierania wina jest wciskanie korka do środka butelki. Użyj do tego czegoś długiego i solidnego. Możesz użyć czegoś takiego jak grubszy marker, widelec, nóż lub uchwyt szczoteczki do zębów. Aby zapobiec przemieszczaniu się butelki, odkładamy ją na stabilną powierzchnię i stabilnie trzymamy w dłoniach. Jedną ręką łapiemy butelkę, a drugą ułatwiamy włożenie korka na miejsce.

W tym kontekście „miękka okładka może odnosić się zarówno do butów, jak i do książek.

Możliwe, że w pobliżu nie ma nic solidnego, co nadawałoby się do włożenia korka. W takiej sytuacji, jak otworzyć wino? Najskuteczniejszym narzędziem jest but. Utrzymuje on butelkę w miejscu tak, że widać ją tam, gdzie zwykle znajdują się nasze pięty. Chwytamy but za jego drugi koniec i delikatnie uderzamy nim o pionową powierzchnię (jak ściana czy pień drzewa), aż korek się wysunie i wypadnie. Nie jest konieczne używanie buta; sprawdzi się również gruba książka w miękkiej okładce, która zamortyzuje wstrząs spowodowany uderzeniem szkła o podłogę i utrzyma butelkę w nienaruszonym stanie.

Nożyce z ostrymi ostrzami

Nie trzeba dodawać, że w obliczu dylematu, jak otworzyć wino bez otwieracza, na ratunek przychodzi para nożyczek. Jest to prosta strategia, która została wielokrotnie sprawdzona. Aby ostrza nożyczek spotkały się pod kątem prostym, otwieramy je. Trzymamy butelkę stabilnie w jednej ręce, podczas gdy ostry koniec narzędzia wbijamy jak najdalej w korek butelki. Korek luzujemy, powoli go przekręcając, a następnie podważając. Podobnie do otwarcia butelki wina można użyć cienkiego, spiczastego noża, ale należy uważać, aby ostrze się nie złamało.

jak otworzyć wino

Zapalniczka

Ta technika ma większe szanse na niepowodzenie niż pozostałe, ponieważ butelka może się roztrzaskać pod wpływem zbyt dużego nacisku. Bądź zatem ostrożny, jeśli zamierzasz użyć płomienia do rozbicia butelki. Czy można użyć ognia do otwarcia butelki wina? Można usunąć korek, podgrzewając szyjkę butelki tuż pod korkiem zapalniczką i trzymając butelkę przez ściereczkę. Najważniejsze jest, aby trzymać butelkę w taki sposób, aby zabezpieczyć nas i osoby w pobliżu przed wybuchającym korkiem.

Igły i śruby

Za pomocą kołka z długim gwintem lub śruby można szybko wydobyć korek. Korek można łatwo usunąć bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi za pomocą kołka z haczykiem (tego samego rodzaju, którego zazwyczaj używamy do wieszania szafek, doniczek). Korek można usunąć wkręcając kołek w blat, a następnie pociągając szczypcami do góry. Jeśli nie masz korkociągu i zastanawiasz się jak otworzyć wino, to jest to jedna z najpewniejszych metod.


Czy wiesz na jakiej wysokości latają samoloty wojskowe?

Polecane

Sprawdź też:

Social

0FaniLubię