sobota, 4 lutego, 2023
Strona głównaPoradyFusy z kawy jako nawóz do kwiatów. Co można z nich zrobić?

Fusy z kawy jako nawóz do kwiatów. Co można z nich zrobić?

Fusy z kawy? Nie pozbywaj się ich.

Ile filiżanek kawy wypijasz każdego dnia? Kto wie, co dzieje się z fusami po zaparzeniu kawy. Czy chcesz je wyrzucić, czy spłukać? To nie jest jedyne miejsce, w którym można je umieścić, więc przestań myśleć w ten sposób. Fusy z kawy mają wielką moc i obecnie wykorzystujemy je do wielu rzeczy, które robimy na co dzień.

Fusy z kawy mogą być używane jako nawóz dla roślin.

Wykorzystanie fusów po kawie jako nawozu jest bardzo rozpowszechnione.

Czy po wypiciu filiżanki kawy wyrzuciłeś fusy do kosza? Nie rób tego! Azot, potas i magnez to tylko niektóre ze składników odżywczych, które można znaleźć w fusach z kawy, gdy są one wykorzystywane jako nawóz. Z fusów po kawie można zrobić ściółkę, podłoże lub roztwór odżywczy do podlewania roślin. Dowiedz się, jak wykorzystać fusy z kawy jako nawóz dla swoich roślin, aby w pełni wykorzystać ich dobroczynne właściwości. Wykorzystaj fusy z kawy do odżywiania roślin w ogrodzie i w pomieszczeniach dzięki tym kreatywnym rozwiązaniom!

Co można zrobić z fusów po kawie

Rośliny doniczkowe i ogrodowe mogą skorzystać na wykorzystaniu fusów z kawy jako domowego nawozu. Można nimi zasilać rośliny ozdobne, drzewa owocowe i warzywa. Przepis polega na połączeniu 1 litra wody z 1 litrem zmielonej kawy. Należy poczekać, aż fusy wypełnią się wodą. Następnie połącz składniki i od razu nawadniaj grządki w ogrodzie. Raz lub dwa razy w miesiącu powinno wystarczyć.

Azot, potas, fosfor, magnez i miedź występują w dużych stężeniach w mielonej kawie. Z tego powodu mogą one być w stanie dostarczyć niektóre z tych składników odżywczych roślinom w ogrodzie. Główną zaletą tych nawozów jest to, że wyżej wymienione związki są powoli uwalniane z upływem czasu, co sprzyja zdrowemu wzrostowi roślin. Rośliny kwasolubne korzystają z fusów po kawie, ponieważ po zaparzeniu mają one lekko kwaśny odczyn. Te „resztki kawy można wykorzystać do ochrony azalii, hortensji, magnolii, wrzosów i borówek, jeśli mieszkasz w ich pobliżu.

Fusy z kawy są jednak dobre nie tylko dla roślin. Fusy z kawy mają pozytywny wpływ na strukturę gleby. W rezultacie poprawia się napowietrzenie i absorpcja gleby, co jest korzystne dla magazynowania wody.

Chcesz dobrze wyglądać? używaj fusów z kawy do pielęgnacji twarzy i włosów

Naturalne, ręcznie robione kosmetyki są bardziej popularne niż kiedykolwiek, nic więc dziwnego, że popularnością cieszą się kawowe peelingi, maseczki do twarzy i płukanki do włosów. Szczególnie panie, które chcą w domu zadbać o swój wygląd, stan skóry czy włosów, szukają informacji na ten temat.

Nieprzyjemne zapachy? Fusy z kawy mogą pomóc

Dobrym pomysłem jest użycie fusów z kawy, aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Mielona kawa jest często wymieniana jako sposób na neutralizację zapachów z lodówki. Umieść niewielką ilość fusów z kawy w woreczku lub pojemniku i włóż go do lodówki, aby zachować smak i aromat kawy. Wszelkie nieprzyjemne zapachy zostaną usunięte z powietrza. Koniecznie wypróbuj tę metodę!

Podobnie możesz postąpić z butami, Twoje buty będą pachniały świeżością i czystością, jeśli posypiesz je suszoną mieloną kawą. Na noc wypchaj buty woreczkiem z fusami po kawie. Rano wyjmij torebkę z butów i potrząśnij nimi, aby upewnić się, że są czyste. To niedrogie i pozbawione ryzyka rozwiązanie stanie się podstawą Twojego zestawu narzędzi na długie lata.

Fusy z kawy mogą być korzystne dla kwiatów.

Najbardziej docenią je rośliny kwasolubne (te, które lubią glebę o kwaśnym pH, np. wrzosy, rododendrony, hortensje, magnolie). Pozostałości kawy nie tylko neutralizują nadmiar wapnia w wodzie wodociągowej, ale także mogą pomóc. Ponadto doskonale napowietrzają i nawilżają glebę.

Co można zrobić z fusów po kawie?

Fusy z kawy można wykorzystać do przygotowania odżywki do podlewania roślin, wymieszać z glebą i wykorzystać jako nawóz lub łagodny środek zakwaszający glebę w ogrodzie. Jeśli chodzi o entuzjastów kawy, najlepiej jest zachować i wysuszyć ziarna przed wykorzystaniem ich jako ściółki dla roślin w ogrodzie i doniczkach.

Polecane

Sprawdź też:

Social

0FaniLubię